İçeriğe geç

Pipo Kullanımı ile Farklı Bir Yaşam Tarzı

Birçok kişinin ismini dahi bilmediği, birçok kişinin ise çok iyi bildiği bir ürün olan pipo merak edilen ürünlerden birisidir. Kullanıldığı dönemlerde çok fazla ilgi gören pipoyu günümüzde dahi kullananlar vardır. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bir ürün olan pipo, özellikle 16. yüzyıldan sonra yaygınlaşmaya başlamıştır. Piyasada satılmaya devam eden pipoları kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Pipo Nedir ? Ne İşe Yarar ?

 

Pipo, özel bir şekilde yapılan ve tütün içmeye yarayan bir alettir. Özel tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde popüler olmayı başarmıştır. Piponun ucunda bulunan kısma tütün konulur ve ardından yakılarak dumanı çekilir. Yani bir tütün içme aracı olarak kullanılır. Birçok insan için pipo kullanmak oldukça önemlidir.

 

 

Piponun Tarihi Gelişimi

 

Pipo, M.Ö 1500 yıllarında ortaya çıkmış olan bir tütün içme aracıdır. İlk zamanlar Amerika’da bulunan yerliler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Tabi ilk zamanlar ilkel şartlar altında yapılmış olan bu ürün zaman geçtikçe daha iyi malzemelerden yapılmaya başlanmıştır. 16. yüzyıl civarlarında ise daha fazla yaygınlaşmıştır. Özellikle gemiciler tarafından yaygın bir şekilde kullanılan pipolar çok sayıda toplumda yer almaya başlamıştır.
Pipoları yaygın hale getiren önemli unsurlardan biriside bir çizgi film karakteri olan Temel Reis’tir. Temel Reis, başrolde olduğu çizgi film serisinde bir gemici olarak karşımıza çıkar. Ağzında ise pipoyu sık sık görebiliriz. Bundan dolayı piponun daha fazla ilgi çektiği görülmüştür.

 

Pipo ile Farklı Bir Yaşam Tarzı

 

Pipo kullanan kişiler her zaman için kendisini ayrıcalıklı görmüşlerdir. Yani pipo kullanmak tam anlamıyla farklı bir yaşam tarzı olmuştur. Pipo için kullanılan tütün hazneye konulup yakıldıktan sonra yaklaşık yarım saat civarında bir içim sağlanabilir. Bu süre tütünün yapısına ve miktarına göre değişiklik gösterebilir. Pipo kullanan kişiler genellikle başka ürünlere yönelmezler. Yani pipo kullanımının bir bağımlılık olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir